BLOG

Saç Kesimleri 2024: En Trend Modeller

Mevcut saç stiliniz ne olursa olsun, trendlerle tazelenmek ve yeni bir görünüme kavuşmak gibisi yoktur. Neyse ki bu sezon herkesin saç tipine ve modeline göre kolayca uyarlayabileceği birbirinden havalı saç kesimleri var. TikTok veya Instagram’daki ünlülerde sıklıkla görebileceğiniz sezonun trend saç modellerine şans vererek yenilik arayışına girebilirsiniz. Gelin, sezonun ruhunun bir parçası haline dönüşen en trend saç kesim modellerine daha yakından bakalım…

Çene Boyu Bob Kesim

Kardashian’lardan Hailey Bieber’a kadar tüm trendsetter’larda 2024 yılında görebileceğiniz en ikonik saç modeli kesinlikle çene boyu Bob kesim. Sosyal medyadaki değişim videolarında da karşınıza çıkma ihtimalinin yüksek olduğu bu şık kesim, hem kısa hem de havalı bir tarz olarak dikkat çekiyor. Özellikle düz saçlıysanız yıkayıp çıkabileceğiniz kadar rahat bir kesim olan çene boyu Bob, değişiklik istediğinizde havalı buklelere de dönüşüyor. Yüzün etrafında bir çerçeve olan geleneksel Bob tarzından sıkıldıysanız veya uzun saçlarınıza mola vermek istiyorsanız 2024 yılının en dikkat çekici saç kesimlerinden olan çene hattı Bob modeli deneyebilirsiniz. Yaz yaklaşırken saçlarınıza biraz highlight attırarak Bob kesime daha havalı bir tarz da katabilirsiniz.

kadın saç modelleri bob kesim

Uzun Kakül Modelleri

Saçınızda köklü bir değişim yapmaya çekiniyorsanız kakül kesimi ile bir anda görünümünüzü yenilemeyi deneyebilirsiniz. 2024 yılında öne çıkan uzun kakül görünümleri göz hizasına düşen perçemlerle saçlarınıza anında hareketlilik katıyor. Uzun, kısa, düz, dalgalı veya kıvırcık saça uyarlaması son derece kolay olan uzun kaküller hem açık hem de toplu modellerde mükemmel görünüyor. Nostaljik bir etkisi de olan uzun perçemler, yana ayrıldığında perde kakül görünümüne dönüşüyor. Ayırma hattına ve saç yapınıza bağlı olarak daha yoğun ya da aralıklı uzun perçemleri deneyebilirsiniz. Radikal değişim yapmadan 2024 saç trendlerini denemek için kolayca şekillenebilecek uzun kaküllere şans verin. 

kadın uzun kahkül saç modelleri

Jellyfish Saç Kesimi

Edgy saç modellerinden hoşlanıyorsanız veya deneysel trendler ilginizi çekiyorsa 2024 yılının Jellyfish kesimine mutlaka göz atmalısınız. Türkçe’ye denizanası kesimi olarak geçen bu trend uzunlukları önemli ölçüde farklı olan, keskin ve öne doğru kontrast oluşturan bir görünüme sahip. En kısa katı Bob kesim gibi çene hattında duran bu saçın uzunluğu bele kadar uzanabiliyor. İçe doğru kıvrılan ön kısımlar denizanasının üst kısmı gibi yüzünüze yuvarlak bir görünüm kazandırırken, alt katmanlar ise dokunaçları anımsatıyor. Sosyal medya platformlarında trend bir saç modeli haline gelen bu kesim için biraz cesarete ihtiyacınız olduğu kesin. 

jelly fish saç kesim

Kısaltılmış Pixie Saç Modeli

Cropped Pixie adıyla trend olan saç modeli, kısa kesimlerden hoşlananların 2024 yılı favorileri arasında yer alıyor. Geleneksel Pixie kesimden farklı olarak katların biraz daha uzun ve dağınık olduğu bu model pek çok yüz şekline uygun bir seçim oluyor. Pek çok trend estetikle uyumlu, eğlenceli ve havalı bir tarzı olan Cropped Pixie, şekillendirirken de esneklik vadediyor. 50’lerden ilham alan bu şık saç modeli, Audrey Hepburn gibi moda ikonlarının efsanevi görünümlerini günümüze taşımak için fırsat. Üst kısmı biraz daha uzun olan kısaltılmış Pixie saç modeliyle hem yüzünüzde hem de stilinizde sofistike bir hava yakalayabilirsiniz.

kısaltılmış pixie saç modeli kadın

Jane Birkin Retro Saç Stili

2024 yılı geçmişin yıldızlarıyla ikonikleşen pek çok saç kesimini günümüze taşıyor. Bu ikonik saç kesimlerinden bir diğeri ise Jane Birkin’in hafızalara kazınan stili. İkonik küt kahkülleri ve orta boy katlı saçlarıyla tüm dünyada güzellik sembolü haline gelen Jane Birkin, günümüz trendlerini de etkilemeye devam ediyor. Kaş hizasında kesilen yoğun küt kahkül görünümü ve ona eşlik eden katlar doğal sarı tonlarıyla buluştuğunda Jane Birkin’in retro stilini ortaya çıkarıyor. 2024 yılında görünümünüzü ikonik bir tarzda yenilemek istiyorsanız şık ve çok yönlü Jane Birkin saç kesimine şans verebilirsiniz.

jane birkin retro saç modeli kadın

90’lar Bob Model Saç Kesimi 

90’lar Bob saç kesimi söz konusu olunca aklınızda bir model canlanmadıysa derhal Victoria Beckham’ın 90’ların sonundaki görünümünü düşünün. Kısa Bob modeli olarak bilinen bu tarz, 2000’lerin başından günümüz saç trendlerine ışınlanıyor. Net ve sade bir tarzı olan bu model özellikle kısa saçtan hoşlananların mutlaka denemesi gerekenler arasında yer alıyor. Bu kesimde öne doğru uzayan perçemler yüzünüze çerçeve oluştururken ensedeki kısa saçlar ise konforu artırıyor. Son derece cool ve güçlü bir duruşu olan 90’lar Bob kesimi ile kısa saçın özgürleştirici gücünden yararlanabilirsiniz.

victoria beckham bob kesim saç

Uzun Katlı Kesimler

Uzun saçından vazgeçmeyen, aynı zamanda zamansız ve modaya uygun bir tarz denemek isteyenler için katlı kesimler mükemmel bir seçenek. Yüzünüze bir çerçeve oluşturan katlar 70’lerden ilham alan eşsiz duruşuyla aynı zamanda “old money” estetiğini de öne çıkarıyor. Mevcut saç uzunluğuna göre uyarlayabileceğiniz bu model için kuaförünüzden yumuşak geçişler yapmasını veya katların daha kısa olmasını isteyebilirsiniz. Yaza girerken biraz daha soft ve sıcak bir görünüm elde etmek için katların uçlarına doğru brushlight etkisiyle doğal geçişler de yaptırabilirsiniz. Bu saçı kuaförden çıktığınız ilk günkü kadar havalı şekillendirmek için fönü dışa doğru tutarak yapmayı deneyin.

uzun katlı kadın saç modelleri

2024’ün en havalı saç kesimlerini keşfettiğinize göre trendleri gardırobunuza da taşımanın vakti geldi. 5in1Canpolat’ın 2024 trendlerini yansıtan parçalarına göz atın ve tepeden tırnağa sezon şıklığını deneyin!

Son Yazılar

Benzer İçerikler